İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İnternet rüya tabirlerinde neler yazıyor?

Günümüzde artık rüya tabirlerini internet üzerinden kolaylıkla öğrenebiliyoruz. Merak ettiğimiz rüya tabirlerine internet üzerinden nasıl öğreneceğimizi okuyacağınız haberimizdi detaylarıyla bulabilirsiniz. Rüya tabirleri ile rüyanızda gördüğünüz her sembolün anlamını öğrenmek çok kolay.

Rüya tabirleri, yediden yetmişe herkesin ilgisini çeken ilginç olarak nitelendirilebilecek bir konudur. İnsanlar yaşamlarının dörtte birini uykuda geçirirler ve bu zamanlarda rüyalara maruz kalırlar. Rüyaların ne anlama geldiği her zaman akıllarda soru işareti olmuştur. Rüyanın bize ne anlama geldiğini öğrenmek için uğraş dolu bir yola gireriz. Bazen çevremizdeki kişilere sorarak bazen de çeşitli kaynakları inceleyerek rüyamızın ne anlama geldiğini öğrenmeye çalışırız. Artık bu tarz uğraşlara gerek kalmadı. Rüya tabirlerini internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Rüyanızda gördüğünüz her şeyin anlamını internet üzerinden öğrenmek mümkün.

Uyku, hayatımızın büyük bir kısmını kapsayan faaliyettir. İnsanlar az önce de bahsettiğimiz gibi hayatlarının dörtte birinde uykuda olurlar. Uyku sırasında gördüğümüz görüntüler ise rüya olarak anlamlandırılır. İstisnalar dışında herkes rüya görmektedir. Rüyalar anlaşılması zor olaylardır. Normal olarak anlam veremediğimiz birçok görüntü arka arkaya geçer. Bazen de normal gayet anlamlı görüntüler görürüz. Fakat rüyalarda gördüğümüz her şeyde farklı bir anlam yüklüdür. Her sembolün farklı bir anlamı vardır. Rüya tabir edilirken sadece bu semboller değil genel olarak yaşanan hisler de etkili bir faktördür. Rüya esnasında görülen her şey daha önce beynimiz tarafından kayıt edilen bilgilerden oluşur. Daha önce hayatınızda görmediğiniz bir şeyi rüyanızda görmeniz çok nadir görülen bir durumdur. İstisna durumlar hariç rüyada görülen kişi ve nesneler daha önce görülmüştür. Buna inanmak zor olsa da yolda yürürken gördüğümüz her yüzü beynimiz kayıt eder, sizin için bir saniyelik geçen bir an olabilir fakat o beyinde kayıt edilir. Nesneler için de bu aynı şekilde geçerlidir. Doğduğumuz günden bugüne kadar biriken bu bilgileri, hayatımız boyunca rüyalarımızda görürüz. Bunun yanı sıra günlük hayatımızda çok fazla bir olaydan etkilendiğimiz zaman da rüyamızda görebiliyor.

Bu sevinç, üzüntü veya öfke olabilir. Duygunun çeşidi burada önemli değildir, önemli olan tamamen olayın sizi çok etkilemesidir. Günlük yaşadığınız olay sizi unutmayacağınız şekilde etkiler ve bu uykuya daldığınız zaman beyniniz tarafından size tekrar aynı veya farklı şekilde yaşatılır. Rüyadan uyandığımız zaman genel olarak çok uzun süre geçmiş gibi hissederiz. Durum bunun tam zıttı şekilde gerçekleşmektedir. Normal zaman ile rüyada geçirilen zaman arasında büyük fark vardır. Saatler geçirdiğinizi düşündüğünüz bir rüya aslında 10 dakika içerisinde gerçekleşmiş olabilir. Saatin rüyada normal olmadığı gibi olaylar da genel olarak olağandışı gerçekleşir. Rüyalar tamamen soyuttur.

Rüya tabirleri ise tamamen farklı uzmanlık gerektiren bir iştir. Herkes rüya tabirleri konusunda bilgili olmayabilir ve yanıltıcı yorumlar yapabilir. Rüya tabirlerine internet üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve rüya tabirleriyle ilgili doğru net bilgilere erişebilirsiniz. A’dan Z’ye rüyanızda gördüğünüz tüm sembollerin yorumlarını öğrenebilir. Rüyanızın sırrını çözebilirsiniz. Ayrıca farklı bir hizmet ile rüyanızın tamamını bir metin halinde gönderebilirsiniz. Kısa zamanda rüyanızın tabiri size geri dönüş olarak gönderilir.

Günlük yaşantımız içerisinde bir çok işle meşgul oluruz. Meşgul olduğumuz işlerin sonunda hem bedensel hem de ruhsal anlamda bir yorgunluk yaşarız. Bu yorgunluğu atarak hem bedenimizi hem de zihnimizi dinlendirmiş oluruz. Bu yorgunluğu atmanın en iyi yolu ise dinlenmektedir. En faydalı ve dinlendirici olan dinlenme aktivitesi olarak da herkesin aklına uyumak gelecektir. Erişkin bir insanın uzmanlar tarafından belirlenen uyku süresi 6-8 saatleri arasıdır. Bu saatler içerisinde iken dış dünya ile bağlantımızı minimuma düşürürüz. Ve bilinç altımızın devreye girdiği bu saatler esnasında yaşadıklarımızın sonucu olarak ya da bilinç altımızdakiler sayesinde rüya görürüz. Bu rüyalar üçe ayrılır. Örneğin bir işle kafanız çok meşguldür. Bu işi gün içerisinde bir çok kez kafanızda tasarlamış olabilirsiniz. Uyku esnasında beyninizin en çok meşgul olduğu işleri rüya şeklinde görebilirsiniz. Bu rüya çeşidi pek yorumlanabilir rüyalar değildir.

Kısacası bilinçaltımızın bizlere etkisidir diyebiliriz. Bu rüyalar gerçek rüyalar değildir. Kişi oldukça sık karşılaşabilir bu tür rüyalarda. Çünkü hemen hemen herkesin kafasında sık düşündüğü bir konu olabilir bunu da rüyada görmemiz gayet normaldir. Diğer bir rüya çeşidi ise kötü rüyalar olarak bilinen kabus ve karabasanlardır. Bu rüyaları gören insanlar genellikle korku halinde panik halinde olup ya da depresyon içerisinde olanlarda görülmesi çok normaldir. Bu rüyaları yorumlarken çok dikkatli olunması gerekir. Ve zihnin asıl korku merkezinin sizlere gösterdiği bu rüyaları en sağlıklı bir şekilde bir psikolog yorumlayabilir. Hatta günümüzde bu rüya çeşidi ile çok karşılaşan insanlar başvurdukları psikologlara bu rüyalarını anlatıp teşhis bile koydurabiliyorlar. Bilinçaltımızı en berrak şekilde yansıtan rüyalar kişinin yaşadıklarına korkusuna ya da endişesine bağlı olarak değişkenlik göstererek boyut değiştirebilirler.

Kabus ve karabasan gören kişiler bu durumu çok sık yaşıyorsa yaşantısını daha iyi bir şekilde sürdürebilmeleri adına mutlaka bir uzmana başvurmaları gerekmektedir. Diğer bir rüya çeşidi ise kişinin pek sık göremeyeceği rüyalardır. Örneğin uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşını rüyanızda görüyorsunuz. Ve daha sonra üzerinden çok zaman geçmeden hiç aklınızda yokken bu arkadaşınızla karşılaştınız ve o an görmüş olduğunuz rüya aklınıza geldi .Evet bu gerçek anlamda rüya tanımına uyan bir rüya çeşididir. Bu tarz rüyaları gören insanların çoğu uyandığı zaman bu rüyaların çoğu kısmını hatırlamamaktadır. Bu şekilde rüyanın anahtar sembolü akılda daha fazla kalarak rüyanın daha yorumlanabilir bir hale gelmesini sağlar. Eğer tüm bu rüyaların dışında her gün aynı rüyayı görüyorsanız ve bu artık sizlere rahatsızlık verecek hatta korku yaratacak şekilde yansıyorsa mutlaka bir uzman doktora başvuru yaparak bu rüyanın temeline inmeniz gerekecektir .

Doktorun tavsiyesi ve hatta gerekirse ilaç tedavisi ile sizi endişelendirecek rüyaların etkisi sizlerde azalacaktır. Ama bunun için mutlaka bir uzman doktora görünüp ona göre bir tedavi yolu izlemenizi tavsiye ederiz. Rüya tabirleri yardımıyla rüyalarınız hangi anlama geldiğini de öğrenebilirsiniz. Çok eski zamanlardan beri gerçekleştirilen rüya tabirleri, vatandaşların rüyalarını yorumlamasına yardımcı olmaktadır. Günümüzde de rüya tabirleri sık şekilde kullanılmakta, hatta internet sistemi üzerine taşınmaktadır. Rüya tabirleri sözlüğü ile rüyalarınızda sizi etkileyen olayların ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz. Rüya tabirleri sözlüğü ayrıca dini açıdan da yorum yapmanıza yardımcı olmaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir