İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çermik Kitap dostları diyor ki “Atasoy Müftüoğlu Diyarbakır Çermik’te…

Atasoy Müftüoğlu Çermik Kitap Dostlarının Davetilisi olarak Diyarbakır Çermik’te…

Çermik Kitap dostları diyor ki:

“Sosyal sorumluluk projesi kapsamında tarihin, kültürün ve güzelliklerin barındığı Çermiğimizde Rasim ÖZDENÖREN’in; “Bol bol okuyun ve okumayı terk etmeyin. Derdi olan insan okur, derdi olmayan da okuyorsa dert sahibi olur. Asıl mesele bir derdimizin olmasıdır.” İlkesinden hareketle doğru kararlı bir felsefeyle eğitim ve kültürel faaliyetler noktasında katkı sağlayacağımız fikir alışverişinde bulunacağımız ve istişare edebileceğimiz bir grup genç olarak bir araya geldik ve bir dert edindik.

Derdimiz; Tarihine, kültürüne, manevi değerlerine, toplumu oluşturan unsurlara bağlı birbirine kenetlenmiş bir toplum olma bilinciyle gençlerin enerjisini birleştiren ve bütünleştiren hayat felsefesiyle toplum bilinci oluşturmak adına daha güzel yarınlar için ve insani ilişkilerin daha da gelişmesi amacıyla sosyal etkinlikler düzenleme sosyal sorumluluk projelerine imza atmak, tarihi, felsefi, kültürel ve sosyolojik araştırmalar, faydalı projeler ve bu konularda konferanslar, paneller, söyleşiler ve sempozyumlar ile değerli ilçe halkımızın düşünce yapısına ve yaşantılarına katkıda bulunmak istiyoruz.

Bu gaye ile ilçemiz, halkımız ve ilim uğruna farklı fikirlerin bir arada barındığı ve fikirlerin tarafsızca tartışıldığı tüketen bir gençlikten ziyade üreten, geliştiren, okumayı ve okutmayı bu yolda çalışmayı şiar edinen bir topluluk olarak emin adımlar ile hedeflerimizi gerçekleştireceğiz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir