İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Temmuz 2017 son çıkan kitaplar

2017 Temmuz’da ayında raflarda yerini alan yeni kitaplar

“Kansersavar Mutfak”, Dr. Elif Güveloğlu

Kuruyemişlerden baharatlara, sebzelerden baharatlara, iksirlerden şuruplara, çaylardan tatlılara, salatalardan çorbalara ve turşulara tüm kansersavar besinleri ele alan Dr. Elif Güveloğlu’nun kaleme aldığı “Kansersavar Mutfak”, Hayykitap Yayıncılık etiketiyle raflarda yerini aldı.

“Etkili Bir Konuşmanın Püf Noktaları”, TJ Walker

Etkileyici bir sunum yapmanın en hızlı, en kısa ve en basit yollarını anlatarak pratik bir rehber haline gelen TJ Walker’ın kaleme aldığı “Etkili Bir Konuşmanın Püf Noktaları”, Sola Yayınları etiketiyle okuyucuyu karşılıyor.

“Kavga / Bütün Eserleri 4”, Muzaffer Buyrukçu

Kırmızı Kedi Yayınevi etiketiyle raflarda yerini alan Muzaffer Buyrukçu ele aldığı “Kavga” kitabında kapitalizmin ve feodalite kalıntılarıyla iç içe geçmiş burjuva düzeninin çarkında dönen küçük hayatlarına eğiliyor.

“Sevginin Bağladıkları”, Agatha Christie

Sevginin tutku haline dönüşünü dile getiren romanı ele alan Agatha Christie, Altın Kitaplar etiketiyle raflarda yerini aldı.

“Akıl Tutulması”, Tuğba Sarıünal

Birden fazla duyguyu bir arada ama farklı bir bakış açısıyla anlatmayı başaran ve romanıyla okuru adeta bir bulmacanın içine davet eden Tuğba Sarıünal’ın kaleme aldığı “Akıl Tutulması”, Olimpos Yayınları etiketiyle okuyucuyu karşılıyor.

“Avucumda Çimen İzi”, Dilek Türker

Hep kitap Yayıncılık etiketiyle raflarda yerini alan Dilek Türker’in ele aldığı ilk öykü kitabı “Avucumda Çimen İzi”, öykülerinde bocalayan, düşen; kalktıklarında avuçlarında gördükleri çimen izlerinin karmaşıklığında kaybolan insanlarla birlikte hüznün yanı sıra umudun da yeşerdiği hayatlara bir pencere açıyor.

“Under-Ölüm Oyunu”, Giulia Gubellini

Her an baskı, işkence, tutsaklık, ölüm korkusu ve yaşamsal sınırlılıklar, izlenme ve dinlenme huzursuzluğu… Tüm bunlar bir ülkenin realitesi olunca, özgürlükleri uğruna yola çıkan ve savaşan bir avuç genci nasıl bir süreç ve son bekliyor? Giulia Gubellini’nin ele aldığı ” Under-Ölüm Oyunu”, Kitapsaati Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı.

“İkaros’un Sayıklamaları”, M. T

İnternetin icadı telgrafın sürekli geliştirilmesi sonucu değildir. Hakeza elektrik de mumun sürekli geliştirimesi sonucu bulunmamıştır. Bu yüzden ihtiyacımız olan, bütün klasik bilgi ve deneyimlerimizi yerle bir edecek yıkıcı ve yok edici bir akıl, nefes kesecek bir hamle ve tanımlanamayacak bir sonuç. M.T’nin kaleme aldığı “İkaros’un Sayıklamaları”, Cinius Yayınevi etiketiyle okuyucuyu karşılıyor.

“Gustav Gloom ve Gölgeler Evi”, Troy Castro

Gölgelerin heyecan dolu ve sıra dışı dünyasına hazır mısınız? Epsilon Yayınevi etiketiyle raflarda yerini alan Troy Castro’nun ele aldığı “Gustav Gloom ve Gölgeler Evi” yeni bir mahalleye taşınan Fernie What’ın macerasını konu alıyor.

“Mavi Boncuklu Çarıklar”, Şerife B. Gülseçgin

Balkanlar’ın en önemli bir kısmının Osmanlı Devleti’nden kopması sırasında yaşanmış büyük acıların, zulümün, çaresizliklerin ,yiğit yüreklerin ve bir ömür boyu süren gönül hasretini konu alam Şerife B. Gülseçgin’in “Mavi Boncuklu Çarıklar” kitabı, Uyanış Yayınevi etiketiyle raflarda yerini aldı.

“Geleneksel Çin Felsefesi Mo Zi”, Havva Erşahin

Yüzyıllar boyunca yeterince değer görmemiş olan fikirleri, modern çağa gelindiğinde yeniden ele alan Mo Zi’yi konu alan Havva Erşahin’in kaleme aldığı “Geleneksel Çin Felsefesi Mo Zi”, Gece Kitaplığı Yayınevi etiketiyle okuyucuyu karşılıyor.

“Mavi Rüzgar”, Ozan HAN Alakarga Yayınevi

Tarihi şahsiyetlerin ve olayların da bulunduğu, Ozan Han’ın ele aldığı “Mavi Rüzgar” okurken geçmişin büyüsüne kapılacak, serüven dolu bir yolculuğa atılacaksınız. Şimdi Alakarga Yayınevi etiketiyle raflarda yerini aldı.

“Yenilir Bu Hayat”, Kolektif

El yapımı, ev yapımı, hayat yapımı 12 öyküyü kaleme alan Kolektif’in eseri “Yenilir Bu Hayat”, Ruhun Gıdası Kitaplar Yayınevi etiketiyle okuyucuyu karşılıyor.

“Kedi Pusheen”, Claire Belton

Yıllardır sayısız defa paylaşılan Facebook emojileri ve birbirinden sevimli karikatürleriyle milyonlarca takipçiye ulaşarak internetin en ünlü kedisi haline gelen Pusheen, karşınızda! Claire Belton’un ele aldığı “Kedi Pusheen”, Binbir Kitap Yayınevi etiketiyle raflarda yerini aldı.

“Molly, Pim ve Milyonlarca Yıldız”, Martine Murray

Can Çocuk Yayınları etiketiyle raflarda yerini alan Martine Murray’ın ele aldığı “Molly, Pim ve Milyonlarca Yıldız”, bilgelikle dolu, büyülü bir hikâye!

“Hayatı Savunma Biçimleri”, Adalet Ağaoğlu

Toplumumuzun sorunlarına, insanımızın çıkmazına da eleştirici bir gözle bakan Adalet Ağaoğlu’nun kaleme aldığı “Hayatı Savunma Biçimleri”, Everest Yayınları etiketiyle okuyucuyu karşılıyor.

“Gülün Kokusu”, Fatma Güneş Yıldırım

Ceylan’ın tesadüf eseri öğrendiği gerçeğin peşinden gitmesiyle başlayan olayları ve içine düştüğü esareti okudukça içiniz burkulacak. Fatma Güneş Yıldırım’ın ele aldığı “Gülün Kokusu”, Emre Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı.

“Dracula”, Bram Stoker

Büyülü Fener Yayınları etiketiyle raflarda yerini alan, Bram Stoker’in ele aldığı “Dracula”, günümüz okurları için yeniden anlatılıyor ve yayımlandığı ilk günkü kadar korkunç ve ürpertici olmayı başarıyor.

“Türklerin Psikolojisi”, Erol Göka

Alıntılardan ve referanslardan kaçınan bir üslupla Türklerin psikolojisine dair temel husuları ele alan Erol Göka’nın kaleme aldığı “Türklerin Psikolojisi”, Kapı Yayınları etiketiyle okuyucuyu karşılıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir