İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bizimkisi Bir Ocak Hikayesi

Bizimkisi Bir Ocak HikayesiBizimkisi Bir Ocak Hikâyesi /  Adnan İslamoğulları
Ocakta sabahlamayan, ocakta bölüşmeyen, ocakta buluşmayan, ocakta tanışmayan, ocakta vedâlaşmayan, ocakta özlemeyen, en yakın arkadaşını toprağa bırakıp ocakta bir köşede sessizce ağlaşmayan, ocakta nöbete durmayan, ocakta marş söylemeyen, hülâsa ocakta yaşanmayan bir hayatı anlamsız bulan hayatların hikâyesini anlatıyor.
Ruhi Kılıçkıran’dan Fırat Çakıroğlu’na yitip giden hayatların hikâyesi aynı zamanda… 12 Eylül darbesiyle ocaklarına ateş düşmüş, ateş gibi ama ateşi yalnızca kendisini yakan gençlerin hikâyesi… Siyah-beyaz fotoğraflarda, omuzlarında arkadaşlarının tabut­larını taşıyan, tekbirleri göğe yükselen ülkücülerin hikâyesi… Her bir cenâze fotoğrafında belki o gün belki de hemen birkaç gün içinde kendi cenâzesi taşınacak olanların yer aldığı fotoğrafların hikâyesi…

Bizimkisi Bir Ocak Hikâyesi; Adnan İslâmoğulları’nın Bizim Ocak ile Gündüz ve Yeniçağ dışında Ülkücü Hareket’in hemen tüm yayınlarında 1980-2016 yılları arasında muhtelif zamanlarda yayınlanmış belki binlerce yazı arasından seçilmiş yazılarından oluşuyor. ( Ötüken Yayınları)

Adnan İslâmoğulları: 7 Ocak 1962 tarihinde Bursa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. Yarım kalan üniversite eğitiminden sonra Ankara’da Bizim Ocak dergisi ve Gençlik Kültür Sanat Ocakları’nda vazife aldı. 1992 Temmuz’unda yayınlanamayan ‘Bizim Ocak Dergisi Özel 100. Sayısı’na kadar dergide yazdı. Aynı şekilde Gündüz gazetesi, Nizam-ı Alem, Alperen, Gelecek, Muhalif gibi tüm teşkilât dergilerinde sayısız yazı yazdı. Ülkücü Hareket’e dair denemeler, tahliller, edebî denemeler, portreler, “Fakiyr-i pür Taksiyr” müstearıyla kara mizah yazıları olmak üzere farklı türlerde yazılarıyla Ülkücü camianın yakından tanıdığı ve okuduğu bir yazar olarak uzun süredir Yeniçağ gazetesinde haftada üç gün yazmaya devam etmektedir.

Evli ve Yûnus ve Ersagun isimli iki erkek çocuk babası olarak Bursa’da yaşamaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir