İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TÜYAP Kitap Fuarı açıldı

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 35. kez kapılarını açtı. Bu yıl ana teması ‘Felsefe ve İnsan’, onur yazarının Prof. Dr. İoanna Kuçuradi, onur konuğunun ülkenin ise Almanya olduğu kitap fuarına başta öğrenciler olmak üzere okurlar ilk günden yoğun ilgi gösterdi.

resized_0a386-a898823_02

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen ’35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’ ve ’26. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’ Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı.

800 yayınevi katılıyor

Fuara bu yıl, yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 800 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılıyor. Dokuz gün süresecek fuarda söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleriyle birlikte 300 etkinlik gerçekleştirilecek.

İlk günden yoğun ilgi

Okurlar, Avrupa’nın en büyük kitap fuarlarından biri olan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na ilk günden yoğun ilgi gösterdi. Okulların düzenlediği etkinliklerin yanı sıra diğer okurların ilgisi yoğun oldu. Ayrıca şehir dışından katılan okurlar dikkat çekti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir